Jakie zabawki kupić dla małego chrześniaka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz chrześniaka, przed tobą ważne zadanie. Musisz być odpowiednim wsparciem dla rodziców malucha. Na wczesnym etapie ważne będzie to, jakie zabawki dla niego wybierzesz. Zobacz, na jakie warto postawić.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek dla dziecka?

Gdy zamierzasz zakupić zabawki dla swojego małego chrześniaka, pamiętaj o trzech zasadach: jakość, bezpieczeństwo i zainteresowanie.

  • Jakość — postaw na zabawki wykonane z solidnego tworzywa takiego jak dobrej jakości plastik czy prawdziwe drewno, z którego wykonywane są na przykład klocki drewniane. Dzięki temu zyskasz pewność, że dziecku nic nie zagrozi i będzie mogło się nimi bezpiecznie bawić. Ponadto takie rzeczy zostaną z nim na dłużej i unikniesz sytuacji, w której co tydzień trzeba wymieniać zabawki.
  • Bezpieczeństwo — szczególną uwagę zwracaj na to, czy przedmiot, który chcesz zakupić dla dziecka, ma certyfikat CE. Jest to certyfikat bezpieczeństwa, który powinny posiadać wszystkie zabawki sprzedawane w Unii Europejskiej.
  • Zainteresowania dziecka — zabawki mają dawać radość. Kup więc takie, które twój chrześniak lubi, na przykład klocki plastikowe z wybranej serii.

Pamiętaj także, że cena tutaj nie powinna grać roli. Nie sama zabawka jest najważniejsza, a jej dostosowanie do predyspozycji i zainteresowań dziecka.

Wybór zabawek dla dziecka

W sklepach znajdziesz ogromny wybór zabawek. Czasami można się w tym pogubić. Zobacz, co warto podarować w prezencie swojemu małemu chrześniakowi.

Miś

Tradycyjny, brązowy miś sprawdzi się doskonale dla małego dziecka. Jest duże prawdopodobieństwo, że stanie się on jego najlepszym przyjacielem i będzie towarzyszył maluchowi we wszystkich zabawach. Zwróć więc, aby była wykonana solidnie i z wysokiej jakości materiałów. Tylko taka przetrwa ciągnięcie po podłodze, przytulanie i wielokrotne pranie.

Gryzak

Jeśli szukasz prezentu dla dziecka w wieku około sześciu miesięcy, postaw na gryzak. Sprawdzi się doskonale przy pierwszych zębach. W sklepach jest dostępnych wiele kształtów, dlatego bez problemu dopasujesz je do konkretnego dziecka.

Zabawki edukacyjne

Świetnym pomysłem będą także zabawki edukacyjne jak klocki edukacyjne, czy zabawki do wody. Staną się one źródłem niekończącej się, fantastycznej zabawy. Upewnij się tylko, czy dana zabawka jest przeznaczona do wieku twojego chrześniaka.

Miękkie klocki

Zestaw miękkich klocków także będzie odpowiednią zabawką dla najmłodszych. Wybrać możesz takie z gumy, które jednocześnie mogą być gryzakiem, lub te wykonane z miękkich tkanin. Każda z tych opcji na pewno zachwyci malucha.

Sorter

Wszelkich sorterów nie można pominąć, jeśli mowa jest o zabawkach edukacyjnych. Te przedmioty wprowadzą dziecko w świat nowych kolorów i kształtów, a jednocześnie przyczynią się do rozwoju logicznego myślenia.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym zajmuje się firma rekrutacyjna?
/
Czym zajmuje się firma rekrutacyjna?
Firmy rekrutacyjne - łączą pracodawców z najlepszymi talentami. Odkryj ich potencjał już dziś!
Jak obniżenie kosztów dzięki leasingowi pracowników z Ukrainy wpływa na rozwój Twojej firmy?
/
Jak obniżenie kosztów dzięki leasingowi pracowników z Ukrainy wpływa na rozwój Twojej firmy?
Odkryj, jak leasing pracowników z Ukrainy może skutecznie obniżyć koszty Twojej firmy i przyspieszyć jej rozwój. Poznaj korzyści i możliwości jakie niesie ze sobą ta forma zatrudnienia.
Poradnik bezpieczeństwa – jak prawidłowo dobrać kask dla dziecka jeżdżącego na hulajnodze
/
Poradnik bezpieczeństwa – jak prawidłowo dobrać kask dla dziecka jeżdżącego na hulajnodze
Znajdź kluczowe informacje i wskazówki na temat wyboru kasku, który zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku podczas jazdy na hulajnodze.