Sprzątanie w firmie – jak je zorganizować, żeby nie było kosztowne?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Porządek na najwyższym poziomie to niesamowicie ważny aspekt, który często wpływa na odbiór firmy przez klientów. W związku z tym wielu właścicieli przedsiębiorstw zastanawia się – jak zorganizować sprzątanie w rozsądnej cenie?

Dlaczego porządek w miejscu pracy jest istotny?

Otoczenie pracowników jest niezwykle ważne dla ich efektywności. Nie chodzi tu tylko o wystrój biura, lecz także o utrzymywanie w nim porządku. Znacznie przyjemniej pracuje się w miejscu, w którym jest czysto i schludnie – to, jak czystość wpływa na samopoczucie, a co za tym idzie, na wydajność pracowników, jest kwestią powszechnie znaną. Z tego powodu warto dbać o to, aby biuro było sprzątane regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. W wielu miejscach pracy częstotliwość wykonywania porządków powinna być nawet większa, na co wpływ może mieć liczba pracowników, którzy codziennie pracują w biurze.

Utrzymanie czystości w firmie jest również bardzo istotne w przypadku, gdy odwiedzają ją potencjalni klienci. Często mówi się, że porządek w zakładzie pracy to wizytówka danego przedsiębiorstwa. Odwiedzający siedzibę firmy kontrahenci z pewnością odczują większy szacunek do firmy, w której czystość jest na porządku dziennym. Przestrzeganie porządku wpływa zatem nie tylko na atmosferę wśród pracowników, lecz także na kontakty z klientami.

Jak zorganizować sprzątanie w firmie w niskiej cenie?

Naturalnie, sprzątanie siedziby firmy nie powinno należeć do obowiązków pracowników. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalistów, którzy podejdą do zadania w sposób rzetelny. Większość renomowanych przedsiębiorstw korzysta z usług firm sprzątających. Tego rodzaju spółki zatrudniają szereg pracowników, którzy są uprzednio odpowiednio sprawdzani pod kątem umiejętności. To kolejny atut zatrudnienia zewnętrznej firmy sprzątającej – nie trzeba samemu szukać odpowiednich kandydatów.

Dodatkowo, gdy chcemy zatrudnić wyłącznie jedną osobę na etat, w przypadku jej nieobecności trzeba szukać zastępstwa, natomiast firmy sprzątające w takiej sytuacji zapewniają usługi innego pracownika.

Pracownicy firm sprzątających dysponują też zwykle środkami czystości o wysokiej skuteczności, a także profesjonalnym sprzętem, co sprawia, że proces sprzątania wykonany jest porządnie i efektywnie. Wszystkie te zalety składają się na to, że sprzątanie wykonywane może być nawet jedynie raz w tygodniu, co zmniejszy koszty. Usługi profesjonalnej firmy sprzątającej zapewniają zatem najlepszy stosunek jakości usługi do jej ceny.

Niedrogie sprzątanie w mniejszych firmach

Nie każda placówka wymaga jednak zatrudnienia firmy sprzątającej. Jeśli prowadzimy niewielki biznes z kilkoma pracownikami, a nasze biuro jest małe, warto postawić na proste rozwiązania. Przede wszystkim zorganizujmy przestrzeń tak, aby jak najmniej przedmiotów znajdowało się na podłodze oraz na meblach. Drobniejsze akcesoria zamykajmy w szafkach, dzięki czemu nie trzeba będzie ich na bieżąco przecierać z kurzu.

Warto skorzystać z dobroci technologii i wyposażyć się w odkurzacze i mopy samojezdne, które dokładnie wyczyszczą podłogi podczas nieobecności pracowników w placówce. Jeśli chodzi o kurz, warto postawić na oczyszczacze powietrza, które nie tylko zapewnią świeże i czyste powietrze podczas pracy, lecz także sprawią, że na meblach i sprzętach będzie osadzać się dużo mniej pyłków.

Zdj. główne: Matilda Wormwood/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie suplementy i odżywki dla poprawy wydolności treningowej
/
Jak wybrać odpowiednie suplementy i odżywki dla poprawy wydolności treningowej
Odkryj nasze porady na temat wyboru odpowiednich suplementów i odżywek dla poprawy swojej wydolności treningowej. Dowiedz się, które produkty będą dla Ciebie najskuteczniejsze i jak odpowiednio je stosować.
Jak skutecznie pozyskać finansowanie dla innowacyjnej działalności z źródeł publicznych?
/
Jak skutecznie pozyskać finansowanie dla innowacyjnej działalności z źródeł publicznych?
Poznaj skuteczne strategie do pozyskiwania funduszy publicznych na innowacyjność. Dowiedz się, jak poprawnie aplikować, kto może zdobyć dofinansowanie i jak to wpłynie na rozwój Twojego biznesu.
Innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiające proces nauki
/
Innowacyjne rozwiązania technologiczne ułatwiające proces nauki
Poznaj nowoczesne technologie, które przekształcają sposób nauki. Nasz artykuł przedstawia najnowsze innowacje technologiczne, które ułatwiają i uatrakcyjniają proces edukacyjny.