Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój osobisty jest celem każdego człowieka. Nie każdy jednak wie jak ten cel osiągnąć. Sposobów na realizację założonych planów jest wiele, trzeba sobie je tylko uświadomić. W tym pomocna może okazać się odpowiednia literatura.

Rosnąca rola rozwoju osobistego

Rozwój osobisty to w ostatnich latach bardzo popularny temat. Celebryci, osoby z pierwszych stron gazet, influencerzy bardzo wiele czasu poświęcają przedstawianiu światu tego jak się realizują i rozwijają zarówno swoją fizyczną, jak i duchową stronę. To powoduje, że wiele osób zaczyna zastanawiać się nad swoim podejściem do życia i własnego rozwoju. W tym przypadku motywacje, które skłaniają do takich przemyśleń, nie są tak bardzo istotne. Ważniejsze jest to, jaki przyniosą one efekt i czy faktycznie sprawią, że poprawi się jakość życia. Często decyzja o zmianie jego stylu jest łatwa, jednak problem pojawia się na etapie realizacji. Aby dobrze przygotować się do takiego wyzwania, warto najpierw zapoznać się z kilkoma ciekawymi książkami o rozwoju osobistym, które mogą pomóc wyznaczyć sposób osiągnięcia postawionego sobie celu.

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać

Oto kilka wybranych pozycji literackich, które skupiają się na problematyce rozwoju osobistego. Z ich pomocą uda ci się wyznaczyć jasny cel, a także drogę do jego osiągnięcia.

  • “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie

To książka, która przeszła do kanonu jeśli chodzi o książki o rozwoju osobistym. Człowiek jest istotą społeczną i nie potrafi funkcjonować bez innych ludzi. Dlatego też konieczność nawiązywania poprawnych relacji międzyludzkich jest nieunikniona. Jeśli masz problemy w tym zakresie lub czujesz się niepewnie na polu zawierania nowych znajomości – ta książka jest dla ciebie idealna.

Productivity Game – HOW TO WIN FRIENDS AND INFLUENCE PEOPLE by Dale Carnegie | Animated Core Message
  • “Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki

To kolejny bestseller na liście książek o rozwoju osobistym. Jako jedna z niewielu dostępnych na rynku skupia się na kwestii finansów i tego, jak rozmawia się i wprowadza dzieci w kwestie związane z ekonomią i pieniędzmi w domach o zróżnicowanym statusie ekonomicznym. W ten sposób czytelnik poznaje różne perspektywy postrzegania pieniędzy, co pozwala w znaczący sposób poszerzyć horyzonty w tym zakresie.

  • „Maksimum osiągnięć” Brian Tracy

Brian Tracy znany jest jako autor wielu książek o samodoskonaleniu i rozwoju osobistym. W tej pozycji pokazuje różne metody i strategie dotyczące ustalania i osiągania założonych celów. O tym, że założenia autora są skuteczne, świadczą setki pozytywnych komentarzy od jego czytelników, a także to, że książka od kilku dobrych lat pozostaje na rynku i ciągle bardzo dobrze się sprzedaje.

  • “Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu” Malcolm Gladwell

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest wzorowanie się na silnej osobowości, która jest żywym i namacalnym dowodem na to, że sukces jest w zasięgu naszej ręki. Na tym bazuje poradnik M. Gladwella. Autor przedstawia historie ludzi powszechnie uznawanych za tych, którzy osiągnęli sukces. Co więcej, ich przykłady pozwalają na dojście do wniosku, że siła napędowa sukcesu tkwi w nas samych – trzeba ją tylko wydobyć.

  • „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” John Gray

Rozwój osobisty musi iść w parze z rozwojem w związku. Książka Johna Gray’a może przybliżyć wiele osób do osiągnięcia tego stanu. Autor jest psychologiem i od lat skupia się na problemach relacji damsko-męskich. W swojej książce obnaża wiele kwestii, które są zupełnie inaczej postrzegane przez kobiety i mężczyzn. Dzięki swojemu doświadczeniu autor podrzuca ciekawe pomysły na zażegnanie różnic, które mogą pojawić się w każdym, nawet tym dojrzałym związku.

TEDx Talks – Mars brain, Venus brain: John Gray at TEDxBend
  • „7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey

Książka Stephena Coveya, choć wydana w 1989 roku, wciąż nie traci na aktualności i powinna znaleźć się w bibliotece każdego człowieka. Jest to niesamowicie inspirująca lektura, która pomaga zmienić nawyki, które powodują, że nie możemy odnieść sukcesu. Autor wskazuje na to, jak zmienić swoje postrzeganie własnej osoby i relacji z innymi ludźmi, aby doprowadzić do zmiany sytuacji życiowej.

Fot. Joel Muniz/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywając sekrety efektywnego nauczania: rola warsztatów w placówkach dydaktycznych
/
Odkrywając sekrety efektywnego nauczania: rola warsztatów w placówkach dydaktycznych
Odkryj, jak warsztaty mogą przyczynić się do lepszego procesu nauczania w placówkach dydaktycznych.
Jak poradzić sobie z konsekwencjami utraty pracy w Niemczech?
/
Jak poradzić sobie z konsekwencjami utraty pracy w Niemczech?
Przeczytaj, jak efektywnie zaradzić skutkom utraty zatrudnienia w Niemczech. Nasz wpis dostarczy Ci praktycznych wskazówek i porad jak poradzić sobie z nową sytuacją.
Odkrywanie potencjału edukacyjnego: jak warsztaty rozwojowe wpływają na jakość nauczania?
/
Odkrywanie potencjału edukacyjnego: jak warsztaty rozwojowe wpływają na jakość nauczania?
W artykule omawiamy, jak warsztaty rozwojowe mogą zwiększyć jakość nauczania, pomagając odkryć nie wykorzystany dotychczas potencjał edukacyjny.